Rekreačné zariadenie Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku
CROCUS – Kežmarské Žľaby


CIMG8295.JPG             animacia_logo-1.gif                 CIMG8302.JPG


       Rekreačné zariadenie Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku CROCUS
je situované v osade Kežmarské Žľaby, ktorá leží približne 4 km severovýchodne od Tatranskej  Lomnice,  smerom na  Tatranskú  Kotlinu a Ždiar. Kežmarské Žľaby ležia na úpätí Belianskych Tatier, ktoré  sú súčasťou Vysokých Tatier. Poskytuje stravovacie a ubytovacie služby počas celého roku. Zariadenie je možné celoročne využívať na rekreačné pobyty, víkendové pobyty, zájazdy, rôzne školenia, semináre, kurzy, porady, športové sústredenia a rôzne iné akcie a v prípade voľnej kapacity aj na lyžiarske zájazdy a školy v prírode. V celom objekte je pre Vás k dispozícii voľné WIFI pripojenie! Je tu možnosť zahrať si stolný tenis a iné spoločenské hry.
      Zariadenie je prepojené chodbou s Vzdelávacím centrom a centrom regenerácie pracovnej sily, v ktorom sa nachádza relaxačný bazén, 2 suché a 1 parná sauna, vonkajšia a vnútorná vírivka, posilňovňa a možnosť si objednať masáže.

     
Pre školenia a kongresy je k dispozícii konferenčná sála s kapacitou 80 miest, ktorá je vybavená najmodernejšou profi audiovizuálnou technikou. Naším cieľom je staré známe motto „náš hosť, náš pán“, preto je pre nás dôležité, aby boli klienti so službami spokojní a to bol ich hlavný dôvod na opätovnú návštevu.  Srdečne Vás, i Vašich kolegov, partnerov pozývame do jedného z najkrajších novo zrekonštruovaných zariadení vo Vysokých Tatrách v časti Kežmarské Žľaby! 

     V letných mesiacoch sú k dispozícii vonkajšie športoviská priamo pri zariadení.

     

 

PA306916-1.JPG

Názov zariadenia bol odvodený od názvu kvetu Crocus, ktorý je pre túto oblasť charakteristický v skorom jarnom období. Osada je známa novo zrekonštruovaným rekreačným zariadením Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku. Kežmarské Žľaby ležia na úpätí Belianskych Tatier, ktoré prepojením cez Kopské sedlo (1 748 n.v.) sú súčasťou Vysokých Tatier. Hlavný hrebeň je dlhý 14 km a v okolitom pohorí ponúka pozoruhodné krasové javy, z ktorých najznámejšia je Belianska jaskyňa a pestré vápnomilné rastlinné spoločenstvá. Pobyt v rekreačnom zariadení Crocus je v každom ročnom období niečím zaujímavý a poskytuje dobré podmienky pre relax, turistiku, rekreačný šport, výlety za kultúrnymi a historickými pamiatkami alebo jednoducho oddych a relax v krásnom tichom a kľudnom horskom prostredí.

     Najznámejšie turistické trasy priamo od zariadenia: prechádzka lesom do Belianskej jaskyne, na chatu Plesnivec, Biela voda - Šalviov prameň - Zelené pleso - Chata pri Zelenom plese atď.

Veľmi zaujímavé sú prehliadky kultúrnych a historických pamiatok v blízkych mestách – Spišská Belá, Strážky, Levoča, Kežmarok ,Červený Kláštor, návšteva múzeí v Tatr.Lomnici, Spišskej Belej a dreveného kostolíka na Javorine. V lete je možnosť kúpania v Tatranskej Lomnici, Aquacity Poprad, na termálnom kúpalisku vo Vrbovom alebo v kúpeľoch Vyšné Ružbachy. 8 km od rekreačného zariadenia sa nachádza golfový areál Blac Store. V zime je zasa možné využiť na lyžovanie blízke lyžiarske strediská napr. na novovytvorenej zjazdovke Čučoriedky v Tatr. Lomnici, Ždiari,  Bachledovej doline, na Štrbskom a Skalnatom Plese, Hrebienku atď.


UBYTOVANIE
Kapacita zariadenia je
78 lôžok + 8 prístelky + 4 apartmány. V zariadení je 31  2 posteľových izieb, 4 bunky, v jednej bunke je jedna dvojposteľová izba a jedna dvojposteľová izba s prístelkom. V každej izbe je televízor, chladnička a sociálne zariadenie /sprchový kút, WC/.


CIMG8241.JPG        CIMG8248.JPG     CIMG8256.JPG     CIMG8271.JPG    CIMG8277.JPG    STRAVOVANIE

     Zariadenie poskytuje celodenné stravovanie formou plnej penzie, polopenzie v jedálni s obsluhou. Pri vstupe do rekreačného zariadenia sa nachádza recepcia s barom a zimnou záhradou. Súčasťou zariadenia je aj spoločenská miestnosť, ktorá ako stvorená na večerné posedenia pri hudbe, spoločným sledovaním televíznych programov, zahraním si spoločenských hier.


CIMG8222.JPG
                         CIMG8212.JPG           CIMG8235.JPGOBJEDNÁVANIE POBYTOV
     Rekreačné pobyty v prázdninovom období sú organizované Odborovým zväzom PŠaV pre členov Zväzu a ich rodinných príslušníkov.
V prípade voľnej kapacity aj pre iných záujemcov. Členovia OZPŠaV sa prihlasujú priamo v zariadení Crocus Kežmarské Žľaby. Termíny, ceny pobytov a spôsob prihlasovania zverejňuje Zväz v Aktualitách Zväzu a na webovej stránke  www.ozpsav.sk


Pobyty a rôzne akcie v priebehu celého roka, okrem obdobia prázdnin sa objednávajú priamo na adrese zariadenia. Cena ubytovania je od 11,70 € na osobu a deň, a stravovania: raňajky 2,30 € , obed 4,30 € a večera 4,10 € na osobu a deň.  Daň mestu Vysoké Tatry je 1,- € na osobu a noc.

  OBJEDNÁVKY

  Rekreačné zariadenie OZ PŠaV CROCUS

  Kežmarské Žľaby
  059 60 Tatranská Lomnica
  č. tel./fax
052/4468165
  mobil:
0911/273488
  emailom
: rzcrocus@stonline.sk

Mapa umiestnenia hotelu

DOPRAVA
Vlakom alebo autobusom do Popradu a odtiaľ autobusom priamo do Kežmarských Žľabov /zástavka 100 m od zariadenia/, alebo autobusom alebo vlakom do Tatranskej Lomnice alebo Smokovca a odtiaľ autobusom do Kežmarských Žľabov. V prípade použitia osobného automobilu je možné parkovať priamo v areáli zariadenia

 

 

PA306917-1.JPG